Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe od kilku już dekad stoi za seriami wielu rozchwytywanych przez dydaktyków podręczników, edukacyjnych programów komputerowych oraz innych pozycji książkowych. GWO angażuje się także w rozmaite przedsięwzięcia okołoedukacyjne. Sprawdź dane kontaktowe Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego oraz dowiedz się, gdzie szukać informacji o aktualnych ofertach pracy w tej instytucji.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe – kontakt

Siedziba Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, jak sama nazwa wskazuje, mieści się w Gdańsku, w jednym z budynków kompleksu biurowego Alchemia.

Reklamy

źródło fotografii: https://gwo.pl/adresy-i-telefony-p3001

Dane adresowe GWO

al. Grunwaldzka 411
80-309 Gdańsk

Adres korespondencyjny Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego:

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
80-305 Gdańsk
skrytka pocztowa 80

Numery telefonów GWO

Każdy dział Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego posiada odrębny numer kontaktowy:

sekretariat główny GWO: 58 340 63 00 lub 58 340 63 02

dział handlowy GWO: 801 643 917 lub 58 340 63 63

biuro obsługi Klienta i działu promocji: 58 340 63 53 lub 58 340 63 58

biuro prasowe GWO: 58 764 62 11

dział internetu i multimediów: 58 764 61 61

Adresy e-mail GWO

Adresy e-mail Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego również są zróżnicowane w zależności od konkretnego działu:

sekretariat główny GWO: gwo@gwo.pl

dział handlowy GWO: handel@gwo.pl

biuro obsługi Klienta i działu promocji: bok@gwo.pl

biuro prasowe GWO: pmazur@gwo.pl

dział internetu i multimediów: kontakt@gwo.pl

dział projektów unijnych: projektyunijne@gwo.pl

Formularz kontaktowy GWO

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe udostępnia również bardzo wygodny formularz kontaktowy. Skorzystać z niego mogą jednak nauczyciele oraz inni interesanci.

Formularz jest dostępny pod adresem: https://gwo.pl/pages/contact. W formularzu musimy jedynie podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz zaznaczyć, jakiego przedmiotu nauczamy i czego dotyczyć będzie nasze pytanie. Osoby niebędące nauczycielami w sekcji “nauczany przedmiot” zaznaczają opcję “nie dotyczy”.

Treść wiadomości wpisujemy pod polem zawierającym nasze dane osobowe oraz klikamy “Wyślij“.

GWO – historia

Historia Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego sięga roku 1991, kiedy to GWO stało się jedną z pierwszych oficyn edukacyjnych w wolnej Polsce. O historii wydawnictwa opowiada cytowana na jego oficjanlnej stronie internetowej Małgorzata Dobrowolska, redaktor naczelna oraz współwłaścicielka GWO:

Wydawnictwo założyliśmy wspólnie z mężem Adamem Mysiorem. Adam był cenionym wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim i świetnym pedagogiem – jego wykłady przyciągały rzesze studentów. Pomysł na pierwszą książkę powstał, gdy udzielaliśmy korepetycji z matematyki pewnej ósmoklasistce. Dlaczegóż by nie rozłożyć materiału nauczania na kolejne dni tygodnia, tak żeby pomóc uczniowi w systematycznym przygotowaniu się do egzaminu? Dziś wydaje się to oczywiste, wówczas było nowatorskim pomysłem. Tak właśnie powstał Kalendarz ósmoklasisty.

W 1991 roku w wydawnictwie było tylko dwoje pracowników – mój mąż i  ja. Redagowaliśmy książki, kontaktowaliśmy się z drukarniami, zajmowaliśmy się promocją, sprzedażą, marketingiem, księgowością, wysyłką… Wszystkie działy wydawnictwa pracowały bardzo wydajnie, bo w pierwszym roku udało nam się sprzedać tysiące książek. Potem znaleźliśmy wspaniałych autorów i współautorów i nawzajem mobilizowaliśmy się do pracy. W szkołach udało nam się zagościć dzięki połączeniu sił: wiedzy i talentu dydaktycznego Adama, jego „manii książkowej”, naszych pomysłów, czasem z pozoru szalonych i… mojego uporu.

Historia Matematyki z plusem zaczęła się od wydania zeszytów ćwiczeń dla szkoły podstawowej. To były nowatorskie książki – dla nauczycieli matematyki prawdziwe odkrycie. Dzisiejsza popularność tej serii nie wzięła się znikąd. To efekt doświadczenia, które zdobywaliśmy przez lata intensywnej pracy nad zeszytami ćwiczeń i podręcznikami. Oraz zaufania, którym obdarzyli nas nauczyciele.

Tworzenie dobrego podręcznika to mozolna praca. Zwłaszcza etap dopieszczania książki: sprawdzanie, czy wszystkie zdania są zbudowane poprawnie i zrozumiale, tak żeby nie pozostawiały najmniejszej wątpliwości co do swojego znaczenia; zastanawianie się, jakie dobrać ilustracje, żeby jak najlepiej przystawały do treści; konsultacje z nauczycielami na co dzień pracującymi w szkole; składanie kolejnych stron; czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie. Perfekcyjna dokładność – oraz uczciwość wobec uczniów i nauczycieli – to spadek po nieżyjącym już Adamie. Były to jego największe priorytety, z których nie zamierzamy zrezygnować”. 

GWO – praca

Aktualne oferty pracy w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym publikowane są na oficjanej stronie GWO w zakładce “Praca”: https://gwo.pl/praca-p3000.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe z reguły szuka pracowników stacjonarnych, którym odpowiada praca w Gdańsku. Wybór pracownika na dane stanowisko odbywa się na zasadzie konkursu, w którym kandydaci składają swoje CV oraz listy motywacyjne.


Źródło:

https://gwo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.