o mnie

Z wykształcenia polonistka, z pasji polonistka, w wolnym czasie… polonistka. Wieloletnia efektywna samodzielna nauka i (wynikająca niejako z niej) duża wiedza połączona z doświadczeniem pedagogicznym i dziennikarskim spotykają się tu – na wirtualnej lekcji literatury i języka polskiego.

Stronę tę tworzę po to, by dać uczniom, studentom i nauczycielom to, czego nie znajdą na innych stronach. Lata studiowania filologii polskiej i skrupulatnego notowania nie tylko podczas zajęć, ale i w trakcie samodzielnej (codziennej i żmudnej) pracy w domu, nie mogą pójść na marne.

Zamiast wyrzucać zeszyty i usuwać wszystkie pliki, wolę udostępnić je tym, którzy zaoszczędzą sporo czasu na sporządzaniu własnych notatek i dzięki temu będą mogli od razu przystąpić do nauki i pracy. Jeżeli poniższa strona może choć jednej osobie pomóc w osiągnięciu we własnych oczach statusu dobrego ucznia, nieprzeciętnego studenta, czy też kreatywnego nauczyciela, to warto ją tworzyć.

W prostych słowach o trudnych rzeczach

Poniższego bloga tworzę od podstaw. Nie chcę powielać treści, które, choć mają niewiele wspólnego z prawdą, od lat krążą po sieci. Studia filologiczne pozwalają uświadomić sobie, że Internet jest naprawdę bardzo słabym źródłem wiedzy, dlatego wszystkie udostępniane na tej stronie informacje będą weryfikowane w renomowanych wydawnictwach papierowych.

Źródło wszystkich treści zamieszczanych na tej stronie będzie podane w ramach bibliografii pod danym wpisem. Osobom, które będą zainteresowane szerszym omówieniem danego zagadnienia, pozwoli to na szybkie odszukanie interesującej ich pozycji książkowej.

Napiszę o tym, co Was interesuje

Kocham język polski i chcę tą pasją dzielić się z innymi. Nie jest to obecnie popularny kierunek zainteresowań, ale – przynajmniej do momentu zakończenia obowiązkowej edukacji – nauka o języku polskim i rodzimej literaturze wypełnia część życia każdego z nas. Moim celem jest sprawienie, by dla odbiorców lekcji literatury nauka ta była czystą przyjemnością. Z tego też powodu oprócz treści zupełnie poważnych pojawią się na niej tematy bliższe przeciętnemu użytkownikowi języka, a zatem będące na pograniczu wiedzy i zabawy językiem.

Z uwagi na to, że strona jest dopiero w budowie, chętnie przyjmę wszelkie sugestie i zgłoszenia tematów, którymi – wraz z zespołem innych pasjonatów – powinnam się zająć. Być może masz własne notatki, którymi chcesz podzielić się z innymi? Propozycje nowych tematów przyjmuję zupełnie za darmo – jeżeli okaże się, że kilka osób skontaktuje się z nami w sprawie realizacji tego samego zagadnienia, zrobię wszystko, co w mojej mocy, by jak najszybciej jego omówienie znalazło się na tej stronie.

We wszelkich sprawach możesz skontaktować się ze mną poprzez napisanie wiadomości e-mail na adres: lekcjaliteratury@gmail.com.


Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy (łac. non scholae sed vitae discimus).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.